Таїнство Сповіді: походження, ціль, відповіді на найважливіші запитання
І ще раз Ісус їм [апостолам] каже: «Мир вам! Як мене послав Отець, так Я посилаю Вас». Це промовивши, дихнув на них і каже їм: «Прийміть Духа Святого! Кому відпустите гріхи – відпустяться їм, кому ж затримаєте – затримаються» (Ів 20, 21–23).
«Коли ми, обмиті зі своїх гріхів у Хрещенні та обдаровані Божою благодаттю, знову чинимо зі злоби чи немочі гріх, Господь не відкидає нас і не відвертається, а очікує від нас покаяння. Він прощає нам, якщо ми каємося і сповідуємо свої гріхи. Святе таїнство Покаяння є великим виявом Божої любові й милосердя до нас грішних».
- Хто установив таїнство Сповіді? ▼
- Чому потрібно сповідатися? ▼
- Від чого рятує Сповідь? ▼
- Чому важливо часто приступати до таїнства Сповіді? ▼
- Чи у Сповіді всі гріхи є насправді прощені? ▼

«Церква уділяє святе таїнство Покаяння (таїнство Сповіді), здійснюючи слова Господа до Апостолів: “Прийміть Духа Святого! Кому відпустите гріхи – відпустяться їм, кому ж затримаєте – затримаються (Йо. 20, 22-23).” Кожен священик продовжує апостольське служіння в таїнстві Покаяння, розрішаючи вірних від гріхів […]. Через молитву розрішення (розв’язання від гріховної неволі), яку промовляє священик, кожний каяник отримує Христове прощення».
Особа «через людську неміч часто помиляється, зневірюється в Божій любові або й свідомо та добровільно співдіє із силами зла. Проте Бог не відвертається від людини, що згрішила, а у Своїй любові й милосерді дарує їй можливість покаятися, тобто повернутися до життя, яке випливає з Хрещення [...]».
Таїнство Примирення з Богом (Сповідь) рятує від пекла, оскільки кожен важкий гріх, у якому людина переступає у вічність, є для неї незворотнім вироком. Саме тому такою важливою є добра сповідь перед смертю.

Проте дуже мудро поступають ті люди, що часто сповідаються впродовж життя. Вони дійсно доводять практично свою любов до Христа тісним єднанням із Ним і стремлінням виконувати Його волю якнайкраще. Господь цінить це. Вартує зважити також і на те, що ніхто не знає своєї години смерті. Християнин завжди повинен бути готовим до зустрічі зі своїм Творцем на порозі Вічності…
«Часта Сповідь дозволяє людині пізнати не тільки свої упадки й провини, а й свої немочі та схильності до гріха. Благодаттю таїнства Покаяння християнин долає гріхи та схильності до них, піднімається з упадку й утверджується в чеснотах». В такий спосіб особа здобуває і розбудовує Царство Боже, живучи тут, на землі.
Гріх, з якого особа висповідалася і більше його не повторювала, сповідати ще раз не потрібно: він є прощений, якщо сповідь була доброю.
